Radary pokutují za 54 km/h, řidiči zuří

V Liberci způsobila kritiku přísná "tolerance radaru" nastavená na tři kilometry za hodinu. Řidiči jsou pokutováni za rychlost nad 54 km/h ve zóně 50 km/h. Za první měsíc provozu bylo zaznamenáno téměř 14 400 přestupků, z toho 12 227 bylo překročení do 10 km/h.

0

Adam Wágner (Včera)

Úroveň podzemní vody u hranic s Českem stoupá

Úroveň podzemní vody vzrostla ve čtyřech vrtech u podzemní stěny poblíž hranic s Českem, což potvrzuje její účinnost. Významný nárůst hladiny v průběhu dvou let zaznamenali experti z České geologické služby. I když Greenpeace upozorňuje na pokles v hlubších vrtech, měření ukazuje pozitivní výsledky blízko bariéry.

0

Ester Vohradská (Před 2 dny)

Sosnová Classic - přes 200 historických vozů

Druhý ročník akce Sosnová Classic přivítá více než dvě stě historických vozidel včetně formulí, motocyklů a sidecarů. Na akci 50. výročí závodního vozu Škoda 200 RS se představí Petter a Oliver Solbergovi a Martin Prokop. Návštěvníci se mohou těšit na výstavy vozů Škoda a raritních automobilů.

0

Adam Wágner (Před 3 dny)

Liberecký bazén částečně otevřen

Částečně otevřený liberecký bazén přivítá návštěvníky o letních prázdninách na Sluneční louce a menším 25m bazénu. Větší část objektu zůstane uzavřena kvůli komplikacím způsobeným korupční kauzou. Rekonstrukce za tři čtvrtě miliardy korun je pečlivě prověřována a očekává se nový administrátor a dodavatel.

0

Ester Vohradská (Před 3 dny)

Zámek Vartenberk částečně otevřen veřejnosti po rekonstrukci

Zámek Vartenberk ve Stráži pod Ralskem se po letech zanedbání a rekonstrukcí částečně otevřel veřejnosti. Historik Miroslav Smaha přiblížil stav zámku před opravami, kdy některé místnosti byly zcela zničené. Plánuje se zpřístupnění sklepních prostor v příštím roce.

0

Jiří Padevěd (Před 4 dny)

Turistický pochod v Jablonci - trasy 10 km a 20 km

Tradiční turistický pochod v Jablonci nad Nisou – Kokonín nabízí trasy 10 km a 20 km. Start 15. června 2024 9:00 u Kulturního domu v Kokoníně, Dělnická 327, bez startovného. Ideální pro děti a rodiny, občerstvení zajištěno. Trasy vedou přes rozhlednu Kopanina.

0

Lenka Hubingerová (Před 5 dny)

Promenáda v Liberci - prodej bytů zahájen

Chystaný projekt Promenáda v Liberci nabízí byty 1kk, 2kk a 3kk v osobním i družstevním vlastnictví. Stavba začne koncem roku 2023 a dokončení je plánováno na 2028. Prodej již zahájen. Reakce místních jsou smíšené; někteří oceňují oživení centra, jiní se obávají ztráty slunečního svitu.

0

Miroslav Pucholt (Před 5 dny)

Driftovací show okolo OC NISA Liberec!

Čtvrtý exhibiční DRIFT závod se uskuteční okolo OC NISA Liberec. Program: Sobota (25.5.2024): spanilé jízdy a srazy závodních aut ve městě. Neděle (26.5.2024): trénink, závod TOP 32 a vyhlášení vítězů. Závod proběhne 25.-26. května 2024.

0

Jiří Padevěd (Před 6 dny)

McDonald’s a KFC míří do České Lípy

McDonald’s a KFC plánují otevřít nové pobočky v České Lípě. McDonald’s převezme pozemek od společnosti Gibelotte a má na realizaci tři roky, jinak město získá smluvní pokutu jeden milion korun. KFC staví restauraci v Ladech, termín dokončení je stanoven do roku 2025.

0

Adam Wágner (Před týdnem)

Orangutáně v Zoo Praha - veřejnost vybírá jméno

V pražské zoo se narodilo nové orangutaní mládě, potvrzený sameček. Jeho matkou je jedenáctiletá samice Diri a otcem dvaadvacetiletý samec Pagy. Mládě už reaguje na své okolí a je k vidění ve vnitřní expozici Indonéské džungle. Zoo Praha hledá pro mládě jméno s pomocí veřejnosti do konce května.

0

Jiří Padevěd (Před týdnem)

Výstava Od Michelangela po Callota ohromuje ve Valdštejnské jízdárně

Národní galerie Praha zahajuje výstavu "Od Michelangela po Callota", představující přes dvě stě děl z 16. století ve Valdštejnské jízdárně. Hlavní atrakcí je Michelangelova kresba "Studie pro zmrtvýchvstání Krista".

0

Michaela Prokopová (Před týdnem)

Soud propustil obviněné z korupce v Liberci

Soud propustil z vazby dva obviněné z korupce v Liberci, Lukáše Hübnera a Josefa Nadrchala, kvůli absenci dalších důvodů pro jejich vazbu. Vyšetřování zahrnuje další čtyři osoby, včetně bývalého náměstka primátora Petra Šidka. Případ vyvolal debatu o boji proti korupci.

0

Miroslav Pucholt (Před týdnem)

Zemřel architekt Otakar Binar, tvůrce Ještědu

Český rozhlas Dvojka oznámil úmrtí významného architekta Otakara Binara, nar. 1931. Jako spoluzakládající člen SIAL přispěl k projektu horského hotelu s vysílačem na Ještědu, oceněnému poctou hejtmana LK a Medailí města Liberce. Zemřel v 92 letech; jeho odkaz zůstává významný pro českou architekturu.

0

Rebeka Schmidt (Před týdnem)

Stříteský triumfuje v Českém Krumlově

Stříteský znovu triumfoval v české rallye, tentokrát na závodě v Českém Krumlově. První etapu ukončil s mírným náskokem před Kopeckým, který během druhého dne ještě navýšil. Napínavý souboj zakončil těsným vítězstvím nad Pechem. Kopecký se umístil třetí.

0

Rebeka Schmidt (Před týdnem)

Svaté schody v Krásné čeká milionová renovace

Obec Krásná na Liberecku se pyšní unikátními Svatými schody s relikviemi osmi svatých. Jejich špatný stav vyžaduje okamžitou renovaci za jeden milion korun, z čehož polovinu poskytne Liberecký kraj. Hejtman Martin Půta zdůrazňuje dlouhodobou krajskou podporu památek.

0

Jiří Padevěd (Před týdnem)