ZPRÁVY AKTUALITY Liberecký kraj

SsangYong přináší vánoční dárek: zvýhodnění 40 000 Kč na model Torres!

Po úspěšném uvedení zbrusu nového modelu Torres s cenou již od 699 900 Kč, značka SsangYong nyní přichází s vánočním dárkem pro své zákazníky ve formě zvýhodnění 40 000 Kč na tento všestranný rodinný vůz.

0

Před týdnem

Poctu hejtmana Libereckého kraje letos obdrželo osm osobností, jedna z nich byla udělena in memoriam

Vratislav Karel Novák, Vanesa Trostová, Vladimíra Jakouběová, Jan Baxant, Marie Fryaufová, Ivan Kortan, Isa Engelmann, Peter Rath. To jsou jména významných osobností, které si letos odnesly z liberecké galerie Poctu hejtmana Libereckého kraje.

0

Před 2 týdny

Více než 7 milionů do kotlíkových dotací. Liberecký kraj podpoří další žádosti

Další žadatelé se dočkají příspěvků z programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji V. Cílem projektu je výměna nevyhovujících spalovacích zdrojů na pevná paliva na území regionu. Mezi 44 schválených žádostí kraj rozdělil 7.320.000 korun.

0

Před 3 týdny

Sháníte stabilizované květiny? Vsaďte na věčné růže!

Květiny jsou bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejvíce obdivovaných darů, které můžeme druhým lidem předat. Květiny nám vytvářejí okouzlující atmosféru a dodávají do našich domovů nezbytný nádech přírody a krásy. Sháníte stabilizované květiny, které vydrží až několik let? Vsaďte na věčné růže z e-shopu www.homedecorhome.cz!

0

Před 4 týdny

Kraj plošnou regulaci vlků nechystá. K problematickým jedincům vydal návrh opatření

Krajský úřad Libereckého kraje vydal návrh opatření obecné povahy, které za konkrétních a podrobných podmínek stanovuje možnost regulovat výskyt vlka obecného a jeho kříženců na území Libereckého kraje. Nejedná se však o povolení pro odlov vlka či regulaci celé vlčí populace v regionu.

0

Před 4 týdny

Seznamte se: sambar skvrnitý. V liberecké zoo se narodil vzácný tropický jelínek

Z nového přírůstku vzácného a silně ohroženého filipínského jelínka sambara skvrnitého se raduje Zoologická zahrada v Liberci. Mládě přišlo na svět druhý říjnový týden a první rychlá zdravotní prohlídka prokázala, že se jedná o samičku.

0

Před měsícem

Podzimní romantika: od přehrady Naděje lužickými hvozdy až k Ledové jeskyni

Skvělým tipem na nenáročný, romantický výlet je přehradní nádrž Naděje, jež leží v hlubokém zalesněném údolí Hamerského potoka pod Suchým vrchem asi kilometr a půl severně od osady Naděje a kilometr na jih od Horní Světlé.

0

Před měsícem

Senátor Aschenbrenner: Společná kandidátka do eurovoleb je pro ODS špatný nápad, je to ideový oheň a voda

ODS, TOP 09 a KDU-ČSL jdou do voleb do Evropského parlamentu společně. A to přesto, že mají zjevně rozdílné pohledy na to, jak se má Evropská unie dál vyvíjet a jak přistupujeme k jednotlivým problémům, které ovlivňují náš život. Považuji to za zbytečný ústupek občanských demokratů dvěma menším stranám.

0

Před měsícem

Mutace BRCA genů mnohonásobně zvyšují riziko rakoviny prsu. Pomáhá preventivní operace

Rakovina prsu patří dlouhodobě k druhé nejčastější rakovině u žen. Ročně jí onemocní 7 000 z nich, téměř třetina nepřežije. Riziko vzniku tohoto zhoubného nádoru výrazně zvyšují BRCA geny. Pokud nefungují správně, hromadí se v buňkách chyby, které mohou vést právě ke vzniku rakoviny. U žen s vysokým rizikem se doporučuje preventivní mastektomie, tedy odstranění prsou.

0

Před měsícem

Kam se vydat na výlet v okolí Liberce: 14 nejzajímavějších míst a aktivit

Uprostřed malebné krajiny České republiky se nachází krásná, pro většinu lidí stále neobjevená oblast – Liberec a jeho okolí. V tomto článku vás provedeme tipy a nápady, kam se podívat za historií, kulturou a přírodními krásami.

0

Před měsícem

Poctu hejtmana Libereckého kraje letos obdrželo osm osobností, jedna z nich byla udělena in memoriam

Vratislav Karel Novák, Vanesa Trostová, Vladimíra Jakouběová, Jan Baxant, Marie Fryaufová, Ivan Kortan, Isa Engelmann, Peter Rath. To jsou jména významných osobností, které si letos odnesly z liberecké galerie Poctu hejtmana Libereckého kraje.

0

Před měsícem

Liberecký kraj podpořil třiadvacet inovativních firem a projektů

Přes čtyři miliony korun poskytl Liberecký kraj na podporu začínajících podnikatelů, inovativních firem nebo na projekty propojující komerční sektor s výzkumnými centry. Slouží mu k tomu každoročně vyhlašovaný Regionální inovační program nabízející tři druhy voucherů, startovací, inovační a technologický.

0

Před měsícem
Vše o veřejné dopravě v Libereckém kraji