Online Před 2 měsíci

Nový partner české fotbalové ligy

Českou fotbalovou ligu čeká velká změna. Novým generálním partnerem se stává sázková kancelář Chance, která nahradí Fortunu. Chance přispěje částkou 260 milionů korun, což je výrazný nárůst oproti předchozím 80 milionům od Fortuny.

Blog
Před 6 dny
REGIONLIBERECKO.CZ

Růst cen kakaa - špatná úroda

Ceny kakaa strmě rostou hlavně díky finanční spekulaci. Obchodníci s kakaem se musí chránit proti poklesu cen termínovými smlouvami, což vede k finančním problémům při prudkém růstu cen.

Blog
Před 3 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Modernizace potrubí GreenNet v Liberci

Liberecká teplárna zahájila novou fázi modernizace teplárenské soustavy v dalších částech města. Projekt GreenNet plánuje výměnu 24 km parovodů za horkovody, což zvýší energetickou efektivitu a stabilizuje ceny pro odběratele.

Blog
Před 4 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Diamo propouští stovky zaměstnanců a sloučí závody

Diamo, státní podnik s pobočkami v ČR, se chystá na propouštění stovky lidí jako součást snižení nákladů po těžbě uranu. Do konce srpna bude propuštěno 430 pracovníků a zruší se 150 neobsazených míst. Sloučení závodů a propouštění by mělo přinést úsporu mezi 400 až 500 miliony korun ročně.

Blog
Před 4 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Šílenství v UFC - soupeř pokousal rivala

UFC čelí neobvyklému incidentu, kdy jeden z bojovníků pokousal soupeře v průběhu zápasu. Šéf UFC, Dana White, vyjádřil nečekanou odměnu pro pokousaného bojovníka, zatímco pachatel byl okamžitě vyhozen ze soutěže.

Blog
Před 4 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Stříbrná stezka propojí 22 UNESCO památek

Česko-saská spolupráce podpořila projekt Stříbrná stezka, jehož cílem je propojit 22 památek UNESCO v Krušnohoří a prezentovat tento produkt jako celoroční turistický zážitek. Celkem bylo schváleno sedm projektů a úspěšní žadatelé získají 9,25 milionu eur.

Blog
Před 4 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Pokles porodnosti ovlivní světovou ekonomiku: Studie varuje před výzvami migrace

Studie v medicínském časopise The Lancet varuje před dramatickými demografickými změnami kvůli klesající porodnosti ve třech čtvrtinách zemí do 25 let. Změna může nebezpečně ovlivnit sociální, ekonomické, environmentální a geopolitické sféry.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Vojáci hledají záložníky pro aktivní obranu v Liberci

Liberecké vojenské velitelství hledá nové členy aktivních záloh. Aktivní záloha je součástí ozbrojených sil ČR a slouží k doplňování vojsk v případě ohrožení, válečného stavu či nevojenských krizí.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Loena Hendrickxová dominuje

Belgická krasobruslařka Loena Hendrickxová vede po krátkém programu na Mistrovství světa v krasobruslení, česká naděje Nikole Březinová vypadla. Dámské volné jízdy pokračují ve středu.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Z vysněné bitvy českých hvězd sešlo

Zápas mezi dvěma českými hvězdami bojových umění byl zrušen, zejména kvůli finančním nárokům obou zápasníků, kteří požadovali milion korun za svůj výkon.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Velikonoční oslavy v kraji: zpěv, tanec a rozloučení se smrtí

Velikonoce v Libereckém kraji nabídnou bohatý program včetně výtvarných dílen, divadla, folklórních tanců, vynášení Morany či vítání jara. Kulturní příspěvkové organizace zde uspořádají akce pro děti i dospělé.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Velikonoční soutěž v Křišťálovém údolí

Velikonoce v Křišťálovém údolí představí sklárny, dílny a soutěže o hodnotné skleněné vejce. Akce nabídne návštěvy sklářských dílen, práce s umělci a řemeslníky a možnost získat unikátní skleněnou cenu. Velikonoční jarmark, workshopy a rodinné programy zajistí zábavu pro celou rodinu.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Rose utrpěl vážná zranění

Trojnásobný olympijský medailista Rose utrpěl vážná zranění (zlomená žebra, frakturu pánve, otřes mozku) při tréninku. Incident může ovlivnit jeho účast na hrách v Paříži. Rose zůstává v nemocnici a sledujeme jeho uzdravování.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Americké velké banky těží, menší banky bojují

Velké americké banky, jako JPMorgan a Citi, se úspěšně přizpůsobily novým regulačním požadavkům a zvyšují konkurenceschopnost. Menší banky čelí tlaku z nedostatku zdrojů.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Tajemství Ještědského hřbetu odhaleno na Českolipské výstavě

Českolipská výstava zaměřená na Ještědský hřbet probíhá od 19. března do 26. května. Expozice představí vznik hřbetu, nabídne fotografie krajiny, animované video a sbírku achátů a ametystů z regionu. Výstava je vhodná pro veřejnost, žáky a studenty.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ