Offline

Hasiči varují: Nepodceňujte bezpečnost na vodě

Hasiči varují: Na vodě nepřeceňujte síly a vždy dbejte na bezpečnost. Vodácká sezóna začala, a je tedy nutné pamatovat na pravidla, aby se předešlo nehodám. Děti by měly mít vždy plovací vestu, a alkohol na vodu nepatří.

Blog
Před 4 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Bouřka odřízla desetitisíce domácností od elektřiny

Kvůli bouřce v pátek večer a v sobotu ráno zůstalo bez elektřiny kolem deseti tisíc domácností, přičemž většina poruch byla zaznamenána v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Hasiči zasahovali u popadaných stromů a odčerpávali vodu. Nejhorší situace byla v 01:00, když bylo bez elektřiny asi 35 tisíc domácností.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Nemocnice v České Lípě láká mladé lékaře na relax u koupaliště a pivní zážitky

Česká Lípa se potýká s nedostatkem lékařů kvůli geografické izolaci. Nemocnice se snaží nalákat nové talenty pomocí MediCampu, který nabídne studentům medicíny praktické zkušenosti a volnočasové aktivity.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Horská služba našla letní základnu v Bikecentru Libverda

Tehdejší přesun Horské služby do Bikecentra Libverda znamenal klíčový krok vzhledem k rostoucímu počtu cyklistů a záchranných výjezdů. Marek Fryč vysvětlil, že nová lokalita se brzy stala hlavní letní základnou. V Jizerských horách má služba osm stanic, nová základna je u Kočičích kamenů. Mapy poskytuje SHOCart.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Adam Růžička končí v NHL kvůli "lajně"

Bratislavský hokejista Adam Ružička, který hrál za Dynamo Pardubice, byl v roce 2017 draftován Calgary Flames. Po třech letech na farmě odehrál za Flames 114 zápasů. Jeho kariéra v NHL byla narušena incidentem s kokainem. Video sám zvěřejnil na sociální síti. Přestoupil do Spartaku Moskva.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Chytré hodinky varovaly při nehodě na I/35!

Chytré hodinky nahlásily dopravní nehodu, ke které došlo 1. června 2024 na silnici I/35 u Paceřic. Hodinky poskytly údaje o poloze a charakteru nehody, což umožnilo rychlou reakci hasičů. Na místo vyjeli turnovští hasiči, kteří zajistili místo, zabezpečili únik kapalin a předali situaci Policii ČR.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Úroveň podzemní vody u hranic s Českem stoupá

Úroveň podzemní vody vzrostla ve čtyřech vrtech u podzemní stěny poblíž hranic s Českem, což potvrzuje její účinnost. Významný nárůst hladiny v průběhu dvou let zaznamenali experti z České geologické služby. I když Greenpeace upozorňuje na pokles v hlubších vrtech, měření ukazuje pozitivní výsledky blízko bariéry.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Liberecký bazén částečně otevřen

Částečně otevřený liberecký bazén přivítá návštěvníky o letních prázdninách na Sluneční louce a menším 25m bazénu. Větší část objektu zůstane uzavřena kvůli komplikacím způsobeným korupční kauzou. Rekonstrukce za tři čtvrtě miliardy korun je pečlivě prověřována a očekává se nový administrátor a dodavatel.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Občané ve Stráži pod Ralskem jsou proti průmyslové zóně

Občané Stráže pod Ralskem protestují proti plánované výstavbě průmyslové zóny společnosti Derventare kvůli obavám z nárůstu dopravy a zhoršení životního prostředí. Městští zastupitelé projekt podporují pro tvorbu nových pracovních míst.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Nová knihovna uzavírá Letní kino v Turnově do roku 2026

Letní kino v Turnově je pozastavené kvůli výstavbě nové knihovny na Skálově ulici. Demolice stávající budovy začne na přelomu dubna a května. Následně začne v květnu stavba nosné konstrukce knihovny a otevření se očekává v roce 2025.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Barokní kostel v Jablonném otevírá po velkolepé opravě

Obnova barokního kostela, včetně rekonstrukce interiérů a artefaktů, byla úspěšně dokončena s celkovými náklady přesahujícími 60 milionů korun. Projekt byl financován převážně z evropských fondů, ale zahrnoval také významné dary od dominikánského řádu a veřejnosti.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Vzkříšená historická tramvaj bude Liberec těšit celý rok

Tomáš Krebs, šéf Boveraclub, chválí dlouhodobou a produktivní spolupráci s kolegy z Podnikového muzea v Praze. Pomohli s rekonstrukcí historických tramvají v Liberci a poskytli náhradní díly. Hlavní přínos je zapůjčení historické tramvajové soupravy firmě Ringhoffer pro celý rok.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Žlutokap se v botanické zahradě podařilo opylit

V Liberci, botanická zahrada, roste vzácná Xanthorrhoea, která se ve volné přírodě nachází jen v Austrálii. Semena z úspěšně opylené rostliny nabídnou dalším botanickým institucím – za tímto úspěchem stojí ruční opylování zahradníky.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Virtuální prohlídka domu architekta Karla Hubáčka

Virtuální prohlídka umožňuje návštěvníkům prozkoumat dům architekta Karla Hubáčka, autora známého Ještědu. Severočeské muzeum v Liberci připravilo 3D skenování interiérů a exteriérů domu, který sloužil jako Hubáčkův domov.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Silnice II/290 u Souše dnes znovu průjezdná

Po pětiměsíční zimní pauze se od 28. března obnoví provoz na silnici II/290 v úseku Desná, Souš – Smědava. Současně skončí povinnost mít v Libereckém kraji značku zimní výbava.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ