Online Před 2 měsíci

Žlutokap se v botanické zahradě podařilo opylit

V Liberci, botanická zahrada, roste vzácná Xanthorrhoea, která se ve volné přírodě nachází jen v Austrálii. Semena z úspěšně opylené rostliny nabídnou dalším botanickým institucím – za tímto úspěchem stojí ruční opylování zahradníky.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Virtuální prohlídka domu architekta Karla Hubáčka

Virtuální prohlídka umožňuje návštěvníkům prozkoumat dům architekta Karla Hubáčka, autora známého Ještědu. Severočeské muzeum v Liberci připravilo 3D skenování interiérů a exteriérů domu, který sloužil jako Hubáčkův domov.

Blog
Před 3 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Silnice II/290 u Souše dnes znovu průjezdná

Po pětiměsíční zimní pauze se od 28. března obnoví provoz na silnici II/290 v úseku Desná, Souš – Smědava. Současně skončí povinnost mít v Libereckém kraji značku zimní výbava.

Blog
Před 4 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v Izraeli nebude

Izrael se kvůli současnému válečnému stavu musel vzdát pořádání Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v příštím roce. Evropská gymnastická unie uvedla, že rozhodnutí bylo nezbytné pro zajištění bezpečnosti sportovců z celé Evropy.

Blog
Před 4 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Atraktivní kanceláře mimo Prahu lákají do krajských měst

Regionální kancelářské trhy v Brně a Ostravě lákají investory díky nižším nákladům a vysoké kvalitě prostor. Studie společnosti Colliers ukazuje, že poptávka v těchto městech roste, například o 43 % v Brně a 127 % v Ostravě.

Blog
Před 4 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Požár v Jablonecké nemocnici se obešel bez zranění

V nemocnici v Jablonci nad Nisou včera vypukl požár ve třetím patře provozní budovy. Desítky lidí musely být evakuovány a zdravotní zařízení teď zjišťuje rozsah škod. Podle mluvčí hasičů Jaroslavy Benešové nikdo při požáru nebyl zraněn.

Blog
Před 4 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Sokolská ulice v Liberci uzavřena

Část Sokolské ulice v centru Liberce je uzavřena pro veškerou dopravu na půl roku kvůli opravám a úpravám. Městská autobusová doprava musí využít objízdných tras, a řidiči se potýkají s dalšími dopravními omezeními v Doubské ulici.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Cozy Studio: Kultura a umění opět ožívají v našich domovech!

Cozy studio v Liberci propojuje výtvarné umění a design ve výstavním a prodejním prostoru. Cílem je ukázat lidem, jak může umění oživit jejich domovy. Výstavy, hudební setky či autorská čtení jsou součástí programu.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Rekordní akciové indexy v USA

Ve středu americké akciové indexy rostly, mj. díky zasedání Fed. Trhy uzavřely na rekordních hodnotách, a to hlavně díky průmyslovým a finančním sektorům. Akcie společnosti Micron vzrostly o 14 %, zatímco Apple ztratil 4 % své hodnoty kvůli monopolním praktikám na trhu s mobilními telefony.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Kraj rozdělí 4,5 milionu Kč na podporu venkovských obchodů

Liberecký kraj podpoří malé venkovské prodejny prostřednictvím dotačního programu Obchůdek 2021+; obcím do tisíce a částem obcí do tří tisíc obyvatel nabídne 4,4 milionu korun ze svého rozpočtu i z ministerstva průmyslu a obchodu.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Fotovoltaická revoluce na střechách krajských budov

Liberecký kraj pokračuje v plánu výstavby fotovoltaických elektráren na střechách svých budov, jako Gymnázium Dr. Antona Randy a Krajský úřad. Bude žádat o finance z Operačního programu Životní prostředí.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Úrokové sazby klesnou: ČNB zasedá, koruna čeká změnu

Dnešní zasedání bankovní rady ČNB je klíčové pro korunové investory, očekává se snížení základní úrokové sazby na 5,75%. Americká centrální banka pravděpodobně ponechá sazby beze změny.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Klimatické změny ohrožují lyžařské závody

Klimatické změny ohrožují lyžařské závody jako Jizerská 50, které často musí být zrušeny kvůli nedostatku sněhu. Pojišťovny začínají mít obavy z nabízení pojistných produktů proti zrušení akcí, což komplikuje finanční situaci účastníků a pořadatelů.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Vývoj spotřeby potravin v Česku

Česká populace v letech 1950-2022 zaznamenala změny ve spotřebě potravin, s průměrnou spotřebou přes 750 kg na obyvatele za rok. Článek pojednává o vývoji spotřeby potravin v zemi, vlivu historických událostí, ekonomických faktorů a společenských trendů na něj.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Hlasujte pro Cenu veřejnosti v Soutěži Karla Hubáčka do 30. dubna

Šestadvacet dokončených staveb a deset studentských projektů představuje v současném jubilejním dvacátém ročníku Soutěž Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ