Offline

Chemický poplach na Semilsku: nález neznámých látek

Nález neznámých látek v rodinném domě na Semilsku vedl k zásahu hasičů a chemické laboratoře Kamenice. Zásah zahrnoval identifikaci a třídění nebezpečných chemikálií, jako jsou kyseliny a rtuť.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Opravy mezi Mnichovem a Oldřichovem zkomplikují turistickou sezónu

Opravy silnic mezi Mnichovem a Oldřichovem mají zvýšit bezpečnost chodců, zvláště dětí. Komplikaci přináší souběžné rekonstrukce železnic, které zasáhnou turistickou sezónu. Starostové kritizují špatnou komunikaci s Správou železnic. Rekonstrukce jsou nezbytné pro zlepšení infrastruktury, ale způsobí problémy obyvatelům i turistům.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Olomoucká zoo přivítala raritní přírůstek z Liberce

Olomoucká zoo vypomohla s líhnutím královského kondora. Vejce bylo inkubováno v liberecké zoo, kde po 55 dnech a asistovaném procesu došlo k úspěšnému vylíhnutí. Mladý kondor strávil 10 dní v Liberci a byl následně vrácen do Olomouce.

Blog
Před 3 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Nový radar v Liberci: 14 tisíc přestupků za měsíc

Nový rychlostní radar v Liberci zaznamenal v průběhu měsíce 14 tisíc přestupků, což je vysoký počet porušení pravidel rychlosti. Několik lidí již bylo postiženo zákazem řízení. Někteří řidiči zpochybňují nastavení radaru. Radar pracuje bez varovné značky. Město plánuje instalovat další radary.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Prodával kopie za originály - čelí trestnímu stíhání

Alexandr Pavlov, malíř, byl obviněn z podvodných praktik, když bylo odhaleno, že prodává tiskové kopie jako své originální malby. Po odhalení podvodu nyní čelí trestnímu stíhání. Alejandr Pavlov se k situaci zatím odmítl vyjádřit.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Hudební pecka: Marek Müller uvádí české mistry

Koncert pod taktovkou Marka Müllera představí skladby od Bohuslava Martinů, Miroslava Raichla, Antonína Dvořáka, Arnošta Košťála a Eugena Suchoně. Akce je součástí Roku České hudby.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Fialova vláda schválila nový atomový zákon

Vláda Petra Fialy schválila novelu atomového zákona zaměřenou na rychlejší výstavbu jaderných bloků a zjednodušení povolovacích procesů. Zároveň byl projednán návrh zákona o Národní rozvojové bance a třetí antibyrokratický balíček. Ovocnářům a vinařům zasaženým mrazy by mohla pomoci záruka za dluhy Rozvojové banky.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Liberec chystá nákup historické nemovitosti

Město Liberec plánuje koupit nemovitost ze 16. století, která slouží jako centrum animovaného filmového festivalu. Ačkoli přesná cena nebyla zveřejněna, bude zaplacena ve třech splátkách během následujících let. Primátor ujistil, že koupě nebude na úkor dalších plánů města.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Revitalizace nejdelší tramvajové trasy mezi Libercem a Jabloncem

Rekonstrukce tramvajové trati mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou skončila. Cestující se mohou těšit na pohodlný přestup mezi tramvají a vlakem v Proseči nad Nisou. Po téměř tříleté přestávce se provoz na nejdelší meziměstské tramvajové trase v ČR obnoví k 1. květnu.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Brex se stahuje z rekonstrukce Lidových sadů

Společnost Brex odstoupila od rekonstrukce Lidových sadů v Liberci v hodnotě 174 mil. Kč. Práce měla začít v květnu, takže kraj bude muset najít nového dodavatele, což může znamenat vyšší cenu a zpoždění projektu.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Větrný park v Hrádku nad Nisou budí obavy

Soukromý investor plánuje rozšířit větrný park v lokalitě Hrádek nad Nisou o dalších šest větrníků, čímž by se stal druhým největším v Česku. Místní obyvatelé však mají vážné obavy, zejména kvůli možnému poklesu hodnoty svých nemovitostí a obecnému rušení.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Špičkové kopie korunovačních klenotů v Muzeu Českého ráje

Historik umění Miroslav Cogan představil publikaci o šperkaři Jiřím Urbanovi. Katalog k výstavě byl prezentován před jejím koncem. Publikace zahrnuje Urbanovu práci na špercích a replikách korunovačních klenotů a osobní vzpomínky z jeho dětství.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Dukovany obnovují výrobu na třetím bloku

Dokončení údržby a obnovení provozu 3. výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany je významnou událostí pro ČEZ a český energetický průmysl. Zajišťuje stabilní dodávku energie a představuje dlouhodobý úspěch díky pečlivému plánování a bezpečnostním standardům.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Zásoby plynu v Česku: 58,17% naplněnosti, 87 dní spotřeby!

Stav zásob plynu v Česku je nyní 58% a o 8% vyšší než v minulém roce, což zajišťuje stabilitu a jistotu domácnostem a firmám. Naplněnost zásobníků pokryje 87 dní průměrné roční spotřeby. Rozvoj plynového trhu je důležitý pro čistší zdroje energie a snížení emisí.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Černý kašel zasáhl teenagery a školáky

V Libereckém kraji zaznamenali nárůst případů černého kašle - celkem 43 nových případů, což je téměř dvakrát více než za celý loňský rok. Letos jsou nemocnými zejména teenageři a žáci základních škol.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ