Online Před 2 týdny

Oslavy 100. výročí narození architekta Karla Hubáčka v roce 2024

Rok 2024 se stane Rokem Karla Hubáčka, slavného českého architekta, který by si 23. února připomněl své 100. narozeniny. K oslavě tohoto výročí se připojuje řada organizací, které pořádají různé akce ve jménu jeho odkazu a díla.

Blog
Před 2 dny
REGIONLIBERECKO.CZ

Maňasová zlomila český rekord, Pezinková zdolala šampionku Hrubou

Sprinterka Gabriela Maňasová překonala český rekord na 60 metrů časem 7,15 sekundy na halovém mistrovství ČR v atletice. Šampionát také odhalil další atletické talenty v mužských i ženských kategoriích. Výkony mladých atletů ukazují slibnou budoucnost české atletiky.

Blog
Před 4 dny
REGIONLIBERECKO.CZ

Prázdninová dobrodružství v Libereckém kraji: dinosaury, sklo a veteráni čekají!

Jarní prázdniny nejen na horách, ale i v Libereckém kraji! Nabídka zábavy zahrnuje celoročně otevřený Dinopark Plaza, ZOO Liberec, expozici Tajemná Indonésie v Centru Babylon, Zámek Zákupy, sklárnu a Sklářskou krčmu AJETO, Návštěvnické centrum KRNAP ve Vrchlabí a Automoto-museum Lučany.

Blog
Před 5 dny
REGIONLIBERECKO.CZ

Krejčíková kvůli zranění opouští turnaj v Dubaji: Vzpomínky a propad v žebříčku

Tenistka Barbora Krejčíková nebude obhajovat svůj titul v Dubaji kvůli zranění zad. Její absence způsobí propad startovky a pokles ve světovém žebříčku. Spolu s ní se odhlásila i Naomi Ósakaová, což zpochybňuje přítomnost velkých jmen na turnaji.

Blog
Před 6 dny
REGIONLIBERECKO.CZ

Fiala a Výborný projednají s agrárníky návrh na daňovou úlevu, protesty pokračují

Zemědělský svaz ČR jednal s premiérem Fialou a ministrem zemědělství Výborným o změně zemědělské politiky. Navrhovaná úprava redistributivní platby nebyla schválena, ale byla navržena úprava daně z příjmu zemědělců. Svaz vyzývá k dalším změnám a snížení byrokracie. Upozorňují na problém nekalé konkurence na evropském trhu a kontroverzní "Zelenou dohodu" EU. Zemědělci připravují protestní akce.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Děti čtou nevidomým: Liberecká knihovna vydává 21. audioknihu

Krajská vědecká knihovna v Liberci vydala 21. audioknihu v rámci projektu Děti čtou nevidomým dětem. Kromě zvukové knihy na CD vydali letos poprvé také tištěnou verzi v Braillově písmu. Audioknihy připravují děti ze základních a středních škol z Liberce a Frýdlantska.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Pohonné hmoty v Česku: Rostoucí ceny, oslabující koruna a napětí v Rudém moři

Ceny pohonných hmot v Česku rostou z důvodu oslabování koruny vůči dolaru a geopolitického napětí v oblasti Rudého moře. Průměrná cena benzinu Natural 95 dosáhla 37,68 Kč za litr, nafta zdražila na 37,78 Kč za litr. Dopravní a logistické firmy musí přizpůsobit své náklady a ceny aktuální situaci.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Lednová inflace naznačuje pokles: Vyhlídky na nižší spotřebitelské ceny v roce 2024

V lednu 2024 došlo k výraznému poklesu inflace na 2,3 %, což je nejnižší úroveň od března 2021. Odborníci z Moore Czech Republic považují tento vývoj za důvod k optimismu, očekávají nižší inflaci v roce 2024 a růst reálných mezd, stimulující spotřebu a růst české ekonomiky.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Nárůst černého kašle ohrožuje novorozence: Stoupá počet případů v Česku!

V České republice rychle přibývá nemocných s černým kašlem, ohroženi jsou zejména novorozenci. Od začátku roku bylo potvrzeno přes 630 případů. Třikrát více než za celý loňský rok. Nárůst je zaznamenán především mezi dětmi a středoškoláky. Očkování pomáhá předejít těžkému průběhu onemocnění.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Data z roku 2022: Zdravý životní styl českých dětí se zlepšuje!

Výsledky studie HBSC ukazují zlepšení v zdraví a zdravém životním stylu českých dětí, s chlapci spokojenějšími se svým zdravím a dívkami jícnějšími ve stravování. Fyzická aktivita je vyšší u chlapců, klesá spotřeba návykových látek a míra přiblížení k západoevropskému průměru. Prevence a motivace ke zdravému životnímu stylu jsou klíčové.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Varování před povodňovou situací

Šumavské řeky Vydra, Křemelná a Otava hlásí první povodňové stupně kvůli vydatným dešťům v posledních 24 hodinách. Český hydrometeorologický ústav varuje, že další srážky mohou vést k druhému povodňovému stupni a doporučuje sledovat informace o vývoji situace.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

34 milionů Kč na modernizaci bedřichovského stadionu

Bedřichovský běžecký stadion bude modernizován díky 34 milionům korun z Libereckého kraje. Projekt má za cíl vybudovat lepší zázemí pro běžkaře, prodloužit zasněžovací systém a zřídit čtyřkilometrový okruh pro tréninky a rekreační běžkaře. Celkový rozpočet je odhadován na 113 milionů korun. Stavba by mohla začít v příštím roce.

Blog
Před 2 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Toulavé kočky ohrožují zdraví: Město bojuje s přemnožením a nemocemi

Frýdlantsko se potýká s problémem toulavých koček a zavádí odchytové klece pro jejich zachycení. Největšími problémy a zdravotními riziky jsou především nekontrolované množení koček a nepravidelná lékařská péče. Město spolupracuje s útulkem Azyl Pes Krásný Les při řešení problému. Celá akce bude financována z městského rozpočtu.

Blog
Před 2 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Lednová inflace: Česko překvapivě nižší než sousedé?

Lednová inflace v Česku představuje překvapení s nižšími hodnotami než v okolních zemích, jako je Slovensko, Rakousko, Polsko, Maďarsko a možná i Německo. Česká národní banka a trh prognózují střední hodnotu inflace na úrovni 3 %. Inflace v celé eurozóně byla v lednu na úrovni 2,8 %.

Blog
Před 2 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Americká Blue Crow Sports Group míří k většinovému podílu v Sigmě Olomouc

Sigma Olomouc, jeden z největších jmen české fotbalové ligy, jedná o možném prodeji svých akcií americké společnosti Blue Crow Sports Group. Spolupráce by mohla zajistit lepší ekonomickou pozici a šanci na rozvoj týmu. Jednání mezi oběma stranami probíhají v průběhu tohoto týdne.

Blog
Před 2 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ