Offline

Výtěžek z šestnáctého benefičního plesu hejtmana podpořil duševní zdraví i Eleonorku

Po čtyřleté pauze se v sobotu 27. ledna 2024 v libereckém Clarion Grandhotelu Zlatý Lev konal již 16. benefiční ples hejtmana Libereckého kraje. A opět pomáhal dobré věci.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Liberecká zoo chystá první kroky ke vzniku Údolí ohrožené divočiny

S příchodem nového roku se liberecká zoo chystá vypsat očekávaný soutěžní dialog na vytvoření architektonicko-krajinářské studie nového rozvojového území o rozloze téměř 13 hektarů, které nese název Údolí ohrožené divočiny.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

První rok ředitele botanické zahrady: lepší služby i akce pro návštěvníky

Rok plný práce, plánování, jednání se spoustou odborníků z řad architektů přes specialisty na marketing až po kolegy z branže má za sebou Václav Lenk, který nastoupil do funkce ředitele Botanické zahrady v Liberci 1. ledna 2023. Pod jeho vedením hlásí zahrada za minulý rok nejvyšší návštěvnost od roku 2011.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

35 umělců, 1 společné téma. Regionální umělci se představí na výstavě s názvem Imprese Libereckého kraje

Od 8. ledna 2024 bude ve vestibulu krajského úřadu ke zhlédnutí výstava účastníků projektu Dialog, jehož cílem je představit regionální umělce a propojit tak výtvarné umění se státní institucí.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Botanická zahrada Liberec má nové edukační oddělení

Od listopadu letošního roku spustila Botanická zahrada Liberec první edukační programy pro mateřské a základní školy. Ředitel zahrady Václav Lenk tak přichází s další inovací, která by měla zajistit lepší kontakt botanické zahrady s veřejností.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Benefiční ples hejtmana podpoří duševní zdraví. Prodej vstupenek odstartoval ve čtvrtek 21. prosince

Již 16. benefiční ples hejtmana se uskuteční v sobotu 27. ledna 2024 od 20:00 hodin v hotelu Zlatý lev v Liberci.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Liberecký kraj rozdělí v dotacích téměř milion a půl na podporu ekologického vytápění

Pokračovat v podpoře efektivnějšího a ekologičtějšího způsobu vytápění. To je cílem aktualizovaného programu z dotačního fondu kraje, který nese název Podpora dodatečné instalace akumulační nádoby u domácích kotlů na pevná paliva. Je v něm vyčleněno 1,3 milionu korun. Podmínky programu odsouhlasila na svém zasedání Rada Libereckého kraje 5. prosince.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Levnější skipasy, širší sjezdovky. Lyžaře v Krkonoších čekají novinky

Zima přišla a s ní i bílá peřina, která pokryla celou zem. Lyžaři se radují, neboť horská střediska jim nabízejí skvělé podmínky.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Skleník, fotbálek i stojan na boty. Žáci z Libereckého kraje dali nový život PET lahvím v soutěži Business Talent 2023

Soutěž pro žáky základních škol z Libereckého kraje Business Talent 2023 již zná své vítěze. Necelé dvě stovky osmáků a deváťáků poměřily síly v dílně iQFABLAB již potřetí.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Co takhle z něj postavit domek, udělat nábytek, kryt motoru nebo třeba ramínka na šaty? Na fakultě textilní v Liberci našli další využití pro tuny textilního odpadu

Recyklace textilu už nemůže být jednodušší.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Poctu hejtmana Libereckého kraje letos obdrželo osm osobností, jedna z nich byla udělena in memoriam

Vratislav Karel Novák, Vanesa Trostová, Vladimíra Jakouběová, Jan Baxant, Marie Fryaufová, Ivan Kortan, Isa Engelmann, Peter Rath. To jsou jména významných osobností, které si letos odnesly z liberecké galerie Poctu hejtmana Libereckého kraje.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Více než 7 milionů do kotlíkových dotací. Liberecký kraj podpoří další žádosti

Další žadatelé se dočkají příspěvků z programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji V. Cílem projektu je výměna nevyhovujících spalovacích zdrojů na pevná paliva na území regionu. Mezi 44 schválených žádostí kraj rozdělil 7.320.000 korun.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Sháníte stabilizované květiny? Vsaďte na věčné růže!

Květiny jsou bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejvíce obdivovaných darů, které můžeme druhým lidem předat. Květiny nám vytvářejí okouzlující atmosféru a dodávají do našich domovů nezbytný nádech přírody a krásy. Sháníte stabilizované květiny, které vydrží až několik let? Vsaďte na věčné růže z e-shopu www.homedecorhome.cz!

Blog
Před 8 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Kraj plošnou regulaci vlků nechystá. K problematickým jedincům vydal návrh opatření

Krajský úřad Libereckého kraje vydal návrh opatření obecné povahy, které za konkrétních a podrobných podmínek stanovuje možnost regulovat výskyt vlka obecného a jeho kříženců na území Libereckého kraje. Nejedná se však o povolení pro odlov vlka či regulaci celé vlčí populace v regionu.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Seznamte se: sambar skvrnitý. V liberecké zoo se narodil vzácný tropický jelínek

Z nového přírůstku vzácného a silně ohroženého filipínského jelínka sambara skvrnitého se raduje Zoologická zahrada v Liberci. Mládě přišlo na svět druhý říjnový týden a první rychlá zdravotní prohlídka prokázala, že se jedná o samičku.

Blog
Před 9 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ