ZPRÁVY AKTUALITY Liberecký kraj

Strašidla na zámku: Přijďte se v říjnu bát do Horní Libchavy!

Zámek Horní Libchava otevře v říjnu své brány pro všechny milovníky strašidelných dobrodružství. Čeká na vás bohatý program plný záhad, zábavy a hrůzostrašných zážitků, který si nesmíte nechat ujít!

5

Včera Adam Wágner

Letní brigády mizí rychleji než kdy dřív. Zájem je enormní!

Zájem o letní brigády v Libereckém kraji roste, přestože poptávka často překračuje nabídku. Na pracovních portálech lze před sezónou nalézt kolem dvou set volných pozic.

0

Před 2 dny Miroslav Pucholt

Liberecké zastupitelstvo zpřísňuje hazardní regulace: Kasina mimo MHD, školy a úřady

Liberecké zastupitelstvo zpřísnilo podmínky pro hazard ve městě. Nově nesmějí vznikat kasina a herny v blízkosti MHD, škol a úřadů. Stávající provozovatelé mají na přizpůsobení 2-3 roky. Cílem je ochrana rizikových skupin.

0

Před 2 dny Lenka Hubingerová

Umělé květiny: Trend, který přináší krásu a praktičnost do každého domova

V dnešním světě se umělé květiny stávají jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si dopřát krásu přírody bez nutnosti jejího plýtvání. Vítáme vás ve světě umělých květin a dekorací, kde každá květina přináší nejen estetický zážitek, ale i trvalou hodnotu.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Nemocnice v České Lípě láká mladé lékaře na relax u koupaliště a pivní zážitky

Česká Lípa se potýká s nedostatkem lékařů kvůli geografické izolaci. Nemocnice se snaží nalákat nové talenty pomocí MediCampu, který nabídne studentům medicíny praktické zkušenosti a volnočasové aktivity.

0

Před 2 dny Ester Vohradská

Tragická nehoda ultralehkého letadla: Pilot s 1000 hodinami zahynul

Zpráva ÚZPLN odhalila detaily tragické nehody ultralehkého letadla z 1. ledna. Při manévru vlevo letadlo překročilo bezpečnostní rychlost, což vedlo k destrukci křídla a ztrátě kontroly. Pilot s více než 1000 hodinami zkušeností zemřel.

0

Před 3 dny Adam Wágner

Liberecká Dubice: Radar odhalil téměř 70 % řidičů překračujících rychlost

Ulice Dubice v Liberci, kde radar měří rychlost již přes dva měsíce, zažívá vysokou dopravní zátěž s přibližně 120 tisíci vozidly měsíčně. Radar zde odhaluje, že skoro 70 % řidičů překračuje povolenou rychlost.

0

Před 4 dny Lenka Hubingerová

Svatojánská slavnost v Krásné: Den s vílou Izerínou láká děti i dospělé

Krásná na Jablonecku se chystá na čtrnáctou Svatojánskou slavnost, která proběhne 12. července. Akce nabídne Den s vílou Izerínou, pohádkové aktivity, hudbu, zapálení svatojánského ohně, sklářské dílny a malování na obličej.

0

Před 5 dny Jiří Padevěd

Liberecký kraj podpořil hasiče: 3 miliony na projektové studie

Liberecký kraj poskytl hasičskému sboru účelovou dotaci 3 miliony korun na projektovou dokumentaci pro Integrované výjezdové centrum (IVC) v Turnově a na studie nových stanic v Jilemnici a Jablonném v Podještědí.

0

Před 5 dny Adam Wágner

Autokemp ve Frýdlantu: 250 míst, slevy a mobilní kino!

Nově zrekonstruovaný autokemp ve Frýdlantu je připraven přijmout 250 návštěvníků. K dispozici je 24 míst pro karavany a jedno parkovací místo typu stellplatz.

0

Před 6 dny Miroslav Pucholt

Jablonecké tóny - festival plný folkloru a řemesel

Přijďte na 10. ročník festivalu Jablonecké tóny, konaného od 13. do 15. června na Letní scéně Eurocentra. Uvidíte místní i regionální folklorní soubory, tradiční řemesla, stánky s občerstvením a výrobky. Zahájení proběhne 12. června vernisáží výstavy "Senzační zprávy" v Domě Scheybalových.

0

Před 6 dny Lenka Hubingerová

Nové koupaliště v Dubici. Letní hit s tobogánem a plavčíky!

Nově otevřené koupaliště v Dubici nabízí moderní vybavení včetně tobogánu, plaveckých drah a občerstvení. Připravuje se na nadcházející léto i den otevřených dveří. Bezpečnost zajišťuje šest plavčíků a kamerový systém. Koupaliště pojme až 850 lidí, s kapacitou bazénů pro 300 osob. Celodenní vstupné je 150 Kč.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Liberecká zoo oslavuje přírůstek číslo 27 mezi orlosupy, tentokrát míří do španělských hor

Zoologická zahrada v Liberci se připojila k mezinárodnímu programu na záchranu orlosupa bradatého v roce 2002. Od té doby se zde vylíhlo 27 mláďat, z nichž 12 bylo vypuštěno do evropské přírody. Letos liberecká zoo oslavila narození dvou mláďat, přičemž jedno z nich bude vypuštěno ve španělských horách. Program zahrnuje sledování a péči o mláďata před jejich vypuštěním. Celkově bylo dosud vypuštěno přes 300 orlosupů.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Chemický poplach na Semilsku: nález neznámých látek

Nález neznámých látek v rodinném domě na Semilsku vedl k zásahu hasičů a chemické laboratoře Kamenice. Zásah zahrnoval identifikaci a třídění nebezpečných chemikálií, jako jsou kyseliny a rtuť.

0

Před týdnem Michaela Prokopová
Zoo Liberec