Datový portál Libereckého kraje navštívilo za první měsíc provozu 532 návštěvníků

0

datový portál liberec, návštěvnost datového portálu


Pilotní verze Datového portálu Libereckého kraje má za sebou první měsíc provozu. Data Libereckého kraje v uživatelsky přívětivých formátech a infografikách, zajímavých přehledech, statistik a map si prohlédlo 532 návštěvníků. Portál byl spuštěn 28. června letošního roku.

„Například aplikace Záchranka využívá naši sadu otevřených dat Lékařská pohotovostní služba, čímž rozšiřuje další možnosti využití Datového portálu,“ uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Kraj spustil pilotní verzi datového portálu 28. června 2023. Za první měsíc provozu ho navštívilo 532 návštěvníků. Přestože je Datový portál Libereckého kraje zatím v pilotním ověřování, už nyní nabízí více než 200 grafů a map využitelných k dalšímu zpracování ve veřejné správě i pro veřejnost. Data jsou přístupná v řadě otevřených formátů a bezplatně. Liberecký kraj tak naplňuje svoji vizi být otevřený a transparentní vůči veřejnosti.

„Jsem rád, že spolupráce Libereckého kraje a Agentury regionálního rozvoje funguje. Zároveň oceňuji přístup jednotlivých odborů při poskytovaní dostupných dat,“ uzavřel radní Jiří Ulvr.

V příloze statistika návštěvnosti z celkového počtu grafů a kartogramů dostupných na datovém portálu. Těch je k 31. červenci letošního roku celkem 205 a další budou přibývat.

Datový a informační portál Libereckého kraje je k dispozici zde: www.datalk.cz.

Zdroj: TZ Kraj-Lbc.cz 


Autor: Andrea Region24 Článek může obsahovat komerční sdělení.

Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář