Offline

Liberecké zastupitelstvo zpřísňuje hazardní regulace: Kasina mimo MHD, školy a úřady

Liberecké zastupitelstvo zpřísnilo podmínky pro hazard ve městě. Nově nesmějí vznikat kasina a herny v blízkosti MHD, škol a úřadů. Stávající provozovatelé mají na přizpůsobení 2-3 roky. Cílem je ochrana rizikových skupin.

Blog
Před 2 dny
REGIONLIBERECKO.CZ

Liberecká Dubice: Radar odhalil téměř 70 % řidičů překračujících rychlost

Ulice Dubice v Liberci, kde radar měří rychlost již přes dva měsíce, zažívá vysokou dopravní zátěž s přibližně 120 tisíci vozidly měsíčně. Radar zde odhaluje, že skoro 70 % řidičů překračuje povolenou rychlost.

Blog
Před 4 dny
REGIONLIBERECKO.CZ

Jablonecké tóny - festival plný folkloru a řemesel

Přijďte na 10. ročník festivalu Jablonecké tóny, konaného od 13. do 15. června na Letní scéně Eurocentra. Uvidíte místní i regionální folklorní soubory, tradiční řemesla, stánky s občerstvením a výrobky. Zahájení proběhne 12. června vernisáží výstavy "Senzační zprávy" v Domě Scheybalových.

Blog
Před 6 dny
REGIONLIBERECKO.CZ

Liberecká zoo oslavuje přírůstek číslo 27 mezi orlosupy, tentokrát míří do španělských hor

Zoologická zahrada v Liberci se připojila k mezinárodnímu programu na záchranu orlosupa bradatého v roce 2002. Od té doby se zde vylíhlo 27 mláďat, z nichž 12 bylo vypuštěno do evropské přírody. Letos liberecká zoo oslavila narození dvou mláďat, přičemž jedno z nich bude vypuštěno ve španělských horách. Program zahrnuje sledování a péči o mláďata před jejich vypuštěním. Celkově bylo dosud vypuštěno přes 300 orlosupů.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Liberecký kraj bojuje o Vesnici roku 2024

Liberecký kraj se připravuje na soutěž Vesnice roku 2024, která hodnotí obce dle různých kritérií, jako jsou společenský život či péče o veřejná prostranství. Zlatá Olešnice zahájí hodnotící maraton komisí, která má na každou obec dvě hodiny. Slavnostní vyhlášení proběhne 8. srpna v kraji a celostátní kolo 21. září.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Historická továrna Bekon v Hrádku nad Nisou mizí

V Hrádku nad Nisou začala demolice historického továrního komplexu Bekon, sloužícího jako textilka. Do srpna 2023 mají zůstat jen komín a správní budova, a demolice bude stát 28 milionů Kč. Město areál koupilo v roce 2015 za 6 milionů Kč.

Blog
Před 2 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Liberec plánuje historický zámek využít pro úřady a kulturu

Liberec zvažuje využití historického zámku, který plánuje koupit za 80 milionů korun od společnosti Ústí Development. Plánují tam umístit úřady, kulturní akce či zájmové organizace. Diskuze o odkupu zámku začaly již před několika lety.

Blog
Před 2 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Turistický pochod v Jablonci - trasy 10 km a 20 km

Tradiční turistický pochod v Jablonci nad Nisou – Kokonín nabízí trasy 10 km a 20 km. Start 15. června 2024 9:00 u Kulturního domu v Kokoníně, Dělnická 327, bez startovného. Ideální pro děti a rodiny, občerstvení zajištěno. Trasy vedou přes rozhlednu Kopanina.

Blog
Před 4 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Odešel Petr Novotný, velká postava světového sklářství

Zemřel mistr sklářství, pedagog a podnikatel Petr Novotný. Spolupracoval na projektu Křištálové údolí v Libereckém kraji a byl aktivní v mezinárodním sklářském prostředí. Vedl kurzy, založil uměleckou sklárnu Ajeto, známou nyní jako Novotný Glass Centrum. Jeho smrt představuje ztrátu pro sklářskou komunitu.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

První terapeutický pes navštívil Turnovskou nemocnici

Turnovská nemocnice představila první canisterapii vedenou terapeutickým psem jménem Yuki. Yuki navštěvuje pacienty, stráví s nimi čas a podporuje jejich relaxaci a komunikaci. Je považován za "psychoterapeutického psa" a jeho přítomnost má pozitivní dopad na jak pacienty, tak zdravotní personál.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Bazén v Jablonci dočasně zavírá

Společnost Sport Jablonec nad Nisou oznámila dočasnou uzavírku bazénu kvůli nutným opravám 360 šatních skříněk. I přes uzavření budou pokračovat plavecké lekce a tréninky. Rekonstrukce by měla přinést úsporu 4 milionů korun.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Nájemné bydlení zdražuje

Nájemné byty v Praze a dalších krajských městech se v poslední době zdražily. Byty 2+kk nyní stojí v Praze 19 000 Kč, zatímco 1+kk jsou za 14 000 Kč. Růst cen nájmů je důsledkem různých faktorů na trhu nemovitostí a ekonomiky. Poptávka po nájemním bydlení zůstává vysoká, což zvyšuje ceny.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Česko udělalo poslední krok do Ligy mistrů

Český fotbal zaznamenal úspěch, když se dostal na 10. příčku žebříčku UEFA, což znamená přímý postup mistra do základní skupiny Ligy Mistrů v roce 2025/2026. Tento úspěch především dlužíme Viktorii Plzeň, která remizovala s Fiorentinou ve čtvrtek.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ