Online Před 2 měsíci

Celníci odhalili na Liberecku dvě nelegální herny

Liberecká kasina čelí obavám kvůli nedávnému zadržení několika nelegálních aktivit. Celníci zasahovali v nelegálních hernách, zadrželi hrací automaty za 3,5 milionu korun a udělili firmy sankce za 3,6 milionu korun.

Blog
Před 6 dny
REGIONLIBERECKO.CZ

Skokanský můstek v Harrachově se stane světovým unikátem

Harrachov plánuje v roce 2025 hostit sportovní akce na novém skokanském můstku. Projekt za 40 milionů korun má podporu starosty a zahrnuje i opravy lanovky. Výstavba by mohla začít v květnu.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Překopnout plynovod se může značně prodražit

Společnost GasNet hlásí 444 případů vnějšího narušení plynárenských zařízení v roce 2020, většinou kvůli neodborným zemním a výkopovým pracím. Poničené plynovody představují zdravotní riziko a finanční zátěž v milionech korun.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Legenda sumó Akebono zemřel

Bývalý jokozuna Akebono Taró zemřel na selhání srdce v Tokiu. Akebono, první cizinec v historii, kdo získal titul jokozuna, se proslavil ceremoniálem na ZOH v Naganu. Kariéru v sumo ukončil kvůli problémům s koleny.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Mrazy ohrožují kvetoucí stromy v kraji

Ovocnářství v ČR čelí výjimečně teplému období ovlivňujícímu kvetení stromů. Odborníci varují před posunutím časového rámce kvetení o zhruba 14 dní. Hrozba mrazu však znepokojuje ovocnáře, kteří sledují vývoj teplot. Sklizeň by se mohla posunout do srpna kvůli předčasnému kvetení.

Blog
Před 2 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Zadlužení ČR klesá na 44% HDP

Dluh České republiky poklesl na 44% HDP, nejnižší úroveň od 2. čtvrtletí 2022. Tento pokles je důkazem stabilizace zadlužení ekonomiky po pandemii covid-19 a válce na Ukrajině. ČR má navíc nejlepší souhrnný rating ze zemí bývalého východního bloku.

Blog
Před 2 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Obezita u žen zdvojnásobila, muži je dvojnásobně překonali

Obezita u žen se od roku 1990 zdvojnásobila, u mužů ztrojnásobila a u mladých čtyřikrát. Navrátil nabízí prevenci a zdravý životní styl, aby se zvýšila délka života v dobrém zdraví.

Blog
Před 2 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Skleněné medaile - český unikát pro hokejové MS

Design medailí pro Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 byl určen podle mezinárodních standardů IIHF. Sklo bylo zvoleno jako hlavní materiál a výroba zahrnovala intenzivní proces fusingu. Barevná paleta je inspirována českou trikolórou.

Blog
Před 4 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Zimní dovolená roku pro Liberecký kraj!

Liberecký kraj se umístil jako druhý nejlepší zimní dovolenou v Česku v anketě Kraj mého srdce. Oblíbenost kraje přispívá sportovnímu vyžití v rámci zimních sportů a tradičním řemeslům. Celkově se kraj umístil na 8. místě.

Blog
Před 4 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Velikonoční zážitky na hradech

Velikonoce na hradech a zámcích nabízejí dřevořezby, kávu a novinky v prohlídkách. Hrady Bezděz, Grabštejn, zámek Lemberk a státní zámek Zákupy připravily speciální programy, výzdobu a zajímavé akce pro turisty během prodlouženého víkendu.

Blog
Před 4 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

První Centrum duševního zdraví otevřeno v Liberci

V Liberci bylo otevřeno první Centrum duševního zdraví, které poskytne podporu lidem s duševním onemocněním. Nezisková organizace FOKUS Liberec o.p.s. zajišťuje centrum, které finančně podpořil Liberecký kraj.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Brownfieldy a Greenfieldy - seminář v Lučanech

Liberecký kraj pořádá seminář na brownfields a greenfields. Beseda se koná ve čtvrtek 23. dubna 2024 v prostorách Automoto Musea Lučany. Zájemci se dozví více o revitalizaci brownfields, dotačních titulů a možnostech čerpání dotačních prostředků.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Ester Ledecká, česká sněžná královna

Ester Ledecká, česká sněžná královna, opět ukázala výjimečné schopnosti a zvítězila ve Světovém poháru. Její úžasný výkon překvapil mnohé, ale očekávali jej ti, kteří sledují její kariéru.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Česká Lípa zakládá vlastní technické služby pro údržbu města

Radnice města Česká Lípa plánuje založit vlastní technickou službu, která by nahradila soukromé firmy v údržbě veřejných prostranství. Předpokládaný výdaj za první rok činnosti je 55 milionů korun, ale slibuje efektivnější správu města a snížení nákladů na externí služby.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Vhozený kelímek, skandál?

UEFA rozhodla o incidentu, kdy během zápasu Evropské ligy byl vhozený kelímek na hráčskou lavičku FC Viktoria Plzeň. Označila čin za porušení bezpečnostních pravidel. P

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ