Offline

Liberecký kraj zjednoduší platby za psa a odpady od září 2024

Od září 2024 bude v Libereckém kraji jednodušší platit poplatky za psa a odpady díky novému platebnímu portálu, zejména v menších obcích, kde to dosud nebylo možné.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Letní brigády mizí rychleji než kdy dřív. Zájem je enormní!

Zájem o letní brigády v Libereckém kraji roste, přestože poptávka často překračuje nabídku. Na pracovních portálech lze před sezónou nalézt kolem dvou set volných pozic.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Autokemp ve Frýdlantu: 250 míst, slevy a mobilní kino!

Nově zrekonstruovaný autokemp ve Frýdlantu je připraven přijmout 250 návštěvníků. K dispozici je 24 míst pro karavany a jedno parkovací místo typu stellplatz.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Liberecký festival propojuje dětskou kreativitu s výstavou soch

Festival v Liberci propojuje dětskou kreativitu s výstavou soch Vulpes od Františka Skály. Součástí je i ilustrovaná kniha "Tam uvnitř něco je!", která soutěžila o Magnesia Litera. Kurátorka Jitka Mrázková zapojila děti ze základní školy do tvorby inspirované knihou. Výstava není kontroverzní a potrvá až do odvolání.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Ostravští atleti míří na mistrovství Evropy

Ostravští atleti se pilně připravují na nadcházející mistrovství Evropy. Mezi hlavní postavy patří nadějný oštěpař, jenž analyzoval svou formu po přípravném soustředění a cílem je přístupit v Římě v nejlepší kondici. V boji se silnými soupeři, jako je Julian Weber, věří, že klíčová bude precizní příprava.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Diamo propustí 383 lidí a zruší 146 pozic

Státní podnik Diamo začne od 3. června propouštět 341 zaměstnanců a dalších 42 nepřijde prodloužení smluv. V rámci reorganizace sníží počet odštěpených závodů z sedmi na čtyři a zruší 146 neobsazených pozic. Cílem je zvýšení efektivity a úspora 400 milionů korun ročně.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Euforie v Česku díky mistrovství světa v hokeji

Česká republika se ponořila do vlny euforie díky mistrovství světa v hokeji, konanému v pražské O2 areně. Premiér Fiala chválil akci jako fantastickou reklamu pro zemi, zatímco hokejisté jako Roman Červenka oslavovali úspěchy s fanoušky.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Brutální vrah z Českolipska dostal 27 let

Muž z Českolipska byl odsouzen na 27 let za brutální vraždu své manželky, což potvrdil Nejvyšší soud. Manželku znehybnil paralyzérem, předstíral autonehodu, polil auto benzinem a zapálil ho. Své viny popíral, průběžně měnil výpovědi a tvrdil, že jde o sebevraždu či vydírání.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Svijanské slavnosti piva nebudou

Svijanské slavnosti piva končí kvůli finančním potížím obce a odlišným představám pivovaru a obce o akci. Obec Svijanský Újezd utrpěla kvůli nákladům ztrátu, zatímco Pivovar Svijany se zaměří na menší události.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Promenáda v Liberci - prodej bytů zahájen

Chystaný projekt Promenáda v Liberci nabízí byty 1kk, 2kk a 3kk v osobním i družstevním vlastnictví. Stavba začne koncem roku 2023 a dokončení je plánováno na 2028. Prodej již zahájen. Reakce místních jsou smíšené; někteří oceňují oživení centra, jiní se obávají ztráty slunečního svitu.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Česko do 10 let končí se spalováním uhlí

Ministr životního prostředí Petr Hladík oznámil, že do deseti let Česko zcela ukončí spalování uhlí. Nový dotační program na výměnu uhelných kotlů začne po skončení aktuální dotace. Kritici upozorňují na nespravedlnost pro ty, kteří nedávno investovali do ekologických uhelných kotlů.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Soud propustil obviněné z korupce v Liberci

Soud propustil z vazby dva obviněné z korupce v Liberci, Lukáše Hübnera a Josefa Nadrchala, kvůli absenci dalších důvodů pro jejich vazbu. Vyšetřování zahrnuje další čtyři osoby, včetně bývalého náměstka primátora Petra Šidka. Případ vyvolal debatu o boji proti korupci.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Hasiči z Jablonce ovládli soutěž ve vyprošťování

Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod se konalo 18. května 2024 před stanicí turnovských hasičů. Zúčastnilo se 15 týmů, přičemž mezi profesionály vyhráli hasiči z Jablonce nad Nisou.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Komentátor Milan Antoš vážně zraněn při nehodě u Letňan

Po vážné dopravní nehodě nedaleko stanice metra Letňany je bývalý hokejista Milan Antoš v nemocnici se závažnými zraněními, včetně deseti zlomenin a protržené plíce. Nehodu způsobil řidič odbočujícího vozidla, který Antoše pravděpodobně přehlédl.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ

Nový Typ Lanovky pro Ještěd

Na posledním zasedání v Liberci byl pro Ještěd oznámen nový typ lanovky, který by měl ročně přepravit půl milionu lidí. Realizace projektu má stát mezi 360 a 440 milióny Kč, což je levnější než obnova stávající lanovky.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONLIBERECKO.CZ