Dny s řemeslem - zažijte kreativní setkání s mistry v Liberci

Dny s řemeslem v Krajské vědecké knihovně v Liberci nabídnou 26. a 27. února jedinečnou příležitost vyzkoušet si řemesla regionálních výrobců. Akce, součást Krajských týdnů pro neziskový sektor, zahrnuje pestrý program pro děti i dospělé.


V pondělí 26. a úterý 27.února od 10 do 17 hodin budou mít návštěvníci Krajské vědecké knihovny v Liberci jedinečnou příležitost vlastníma rukama si vyzkoušet řemeslo, kterým se živí regionální výrobci. V rámci Krajských týdnů pro neziskový sektor bibliotéka hostí akci Dny s řemeslem, která nabídne pestrý program pro děti i dospělé.

Jarní prázdniny tak mohou začít třeba výrobou motýlka. Mezi hosty bude Jana Kosařová, která seznámí zájemce s keramickou hlínou a svou ručně modelovanou keramikou. Sklářka Marcela Růžičková předvede práci u kahanu a děti i dospělí si u ní vyrobí skleněnou vážku či motýla. Chybět nebude ani výroba z korálků, kterou povedou Jan a Libor Štromovi tvořící pod značkou Holi.

Oba dny také návštěvníky čeká malování na sklo pod vedením manželů Součkových z HZ GLASS DESIGN. V pondělí se přidá kreativní dílna s Pavlou Petrnouškovou, která pod značkou Krasohrátky vyrábí kreativní sady k domácímu tvoření. Přiveze s sebou pícku na zapékání fimo hmoty a polotovary, kterými si nejen děti mohou ozdobit lžičky.

V úterý tvoření z fima vystřídá Jana Albrechtová z Krkonoš, která přiveze vyšívací stroj a předvede, jak připravuje své originální textilní výrobky. Zájemci si s ní vytvoří například záložku do knihy. Setkání s řemeslníky doplní výstavu projektu Liberecký kraj sobě, která bude k vidění ve 2. patře knihovny. Představí průřez produkcí, kterou nabízejí regionální výrobci v Libereckém kraji sdružující se na webové platformě LKsobě.cz.

„Podpora místních řemeslníků a producentů je důležitým tématem, kterému se kraj věnuje prostřednictvím projektu Liberecký kraj sobě,“ vysvětlil Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. „Věřím, že když si lidé uvědomí, kolik práce výrobek obnáší a že za tím stojí konkrétní lidé, rádi budou v budoucnu více nakupovat regionální výrobky. Je to dobré nejen pro lokální ekonomiku, ale i pro naše životní prostředí, protože produkty neputují přes půlku světa. Mnohdy vyrostly nebo je vyrobil někdo v našem sousedství.“

Platforma Liberecký kraj sobě tak nabízí jednoduchou cestu, jak si najít výrobek či konkrétního řemeslníka v blízkém okolí. Jan Mikulička, odborný zaměstnanec vztahů s veřejností, popsal akci jako jedinečnou příležitost pro obyvatele i návštěvníky libereckého kraje seznámit se s místními řemeslníky a výrobci.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky


Hlavní zprávy