Online Před 2 měsíci

Chrastava plánuje nový podchod

V rámci modernizace železniční trati z Liberce k polským hranicím plánuje Chrastava nový podchod a rozšíření podjezdu pro vozidla. Hlavní rekonstrukce se plánuje na léta od června 2025 do října a vyžaduje investice přes miliardu korun.

Blog
Před 5 dny
REGIONLIBERECKO.CZ

Tendr na opravu bazénu zrušen

Rozhodnutí o největší zakázce v Liberci je zpochybněno; vítězná společnost Metrostav DIZ musí prokázat pravdivost nabídky ve výši 748,8 milionu korun bez DPH. Námitky od dalšího uchazeče vedly ke zrušení předchozího rozhodnutí a jejich znovu posouzení hodnotící komisí.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Liberecký náměstek Žídek rezignoval, koalice se rozpadá

Zástupci tří koaličních stran se na mimořádném zasedání shodli na ukončení spolupráce s ODS poté, co byl její člen Petr Šídek obviněn z korupce. Protikorupční organizaci Transparency International bude celou kauzu dále vyšetřovat.

Blog
Před týdnem
REGIONLIBERECKO.CZ

Návrh zákazu dalších 7 látek rozhořčuje prodejce

Mluvčí ministerstva zdravotnictví, Ondřej Jakob, oznámil, že návrh na přidání dalších sedmi látek na seznam zakázaných látek bude do 15. dubna v připomínkovém řízení.

Blog
Před 2 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Rozšíření větrného parku Václavice - obyvatelé jsou proti

Václavický větrný park na Liberecku se chystá rozšířit o šest dalších větrných elektráren. Avšak obyvatelé Václavic a Uhelné v anketě vyjádřili nesouhlas s expanzí parku. Místní zastupitelé požadují posouzení záměru podle zákona o vlivu na životní prostředí.

Blog
Před 2 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Vysoké pokuty za ignorování blokového čištění

Nedodržování blokového čištění v jarní a podzimní sezoně může řidiče prodražit. Městské úřady ve Zlíně a Brně zvyšují poplatky za nadzvednutí auta, které je zaparkováno v oblasti připravené na čištění. Pokuty za toto přestoupení jsou nyní nejvyšší v zemi.

Blog
Před 3 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Kraj vyvěsil romskou vlajku

V pondělí 8. dubna se slaví Mezinárodní den Romů. Již dnes ráno proto Liberecký kraj vyvěsil na terase třetího patra budovy krajského úřadu romskou vlajku. Dává tím najevo podporu zvyků, tradic a kulturního života národnostních menšin.

Blog
Před 3 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Machulova výstava s neobvyklým nádechem

Výtvarník Kuba Machula představuje svou tvorbu i ateliér na výstavě v Galerii Jídelna ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Návštěvníci mohou obdivovat jeho obrazy v technice drip do 26. května.

Blog
Před 4 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

1,5 milionu Kč pro vědomostní soutěže žáků v Libereckém kraji

Liberecký kraj podpořil vědomostní olympiády žáků základních a středních škol částkou 1,605,000 Kč. Krajská a okresní kola soutěží probíhají od začátku roku. Kraj čerpá dalších 630,000 Kč na soutěže ze státního rozpočtu.

Blog
Před 4 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Jugoslávský vyšetřovatel promluví o OSN: Příběh z knihovny

Vladimír Dzuro, bývalý vyšetřovatel Mezinárodního trestního tribunálu pro Jugoslávii, bude přednášet o OSN na akci (nejen) o OSN. Přednáška se koná 4. dubna v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Dzuro působil také u OSN, kde vedl Úřad pro vnitřní záležitosti OSN.

Blog
Před 4 týdny
REGIONLIBERECKO.CZ

Trenér Dukly dostal rekordní trest za rasismus

Trenér Dukly dostal rekordní trest za rasismus - osmiměsíční zákaz trenérské činnosti. Rada se proti rozhodnutí chystá odvolat, tvrdí svou nevinu. Případ znovu otevírá debatu o rasismu v českém fotbale.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Bezemisní zdroje tvoří 74 % zisku Skupiny ČEZ

Skupina ČEZ získala v roce 2020 74 % zisku z jaderných a obnovitelných zdrojů, což ukazuje rostoucí tendenci v české energetice. Společnost plánuje zvýšit podíl bezemisních aktivit na EBITDA na 97 % do roku 2025

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Ochrana vranky posouvá stavbu semilského mostu

Stavba nového mostu v Semilech o dva měsíce odložena kvůli ochraně vranky obecné. Práce začnou 1. června a měly by být dokončeny do konce roku.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Bitcoin míří k novým výšinám

Bitcoin nedávno překonal historické maximum 70 000 dolarů, což vyvolává otázku, zda stojí za to investovat. Růst hodnoty má několik důvodů, jako úspěch bitcoinových ETF a rostoucí celosvětové přijetí digitálních měn.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ

Kulturní ceny Liberce 2023

Kulturní ceny Liberce za roky 2022 a 2023 ocenily Šaldovo divadlo, básníky a skláře za mimořádný přínos kultury ve městě. Celkem bylo nominováno 41 aktivit a osobností ve třech hlavních kategoriích, což ukazuje na vitalitu liberecké kulturní scény.

Blog
Před měsícem
REGIONLIBERECKO.CZ