Letní brigády mizí rychleji než kdy dřív. Zájem je enormní!

Zájem o letní brigády v Libereckém kraji roste, přestože poptávka často překračuje nabídku. Na pracovních portálech lze před sezónou nalézt kolem dvou set volných pozic.


Zájem o brigády v Česku poklesl v poslední době kvůli novým legislativním opatřením, která kladou vyšší nároky na evidenci směn a poskytování dovolené. Tato změna znamená pro firmy větší administrativní zátěž, což vede k omezení nabídek brigádnických míst na nezbytné minimum. Největší poptávka po brigádnících zůstává tradičně ve stavebnictví, cestovním ruchu, logistice a výrobě, kde je sezonní pracovní síla nezbytná. 

Zaměstnavatelé nejčastěji hledají brigádníky na úklid různých prostor, práci ve skladech, doručování pošty, obsluhu stánků či vylepování plakátů. Uplatnění najdou i inline lektoři nebo obsluha únikových her. Brigády na státních hradech a zámcích jsou nyní mimo dosah kvůli novým předpisům, což omezuje možnosti pro zájemce o tyto historické pracovní příležitosti. Tento trend naznačuje, že společnosti se zaměří pouze na nejnutnější brigádnické pozice, což může ovlivnit dostupnost těchto pracovních příležitostí v budoucnu..


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

Zoo Liberec

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024