ZPRÁVY AKTUALITY Liberecký kraj

Radary pokutují za 54 km/h, řidiči zuří

V Liberci způsobila kritiku přísná "tolerance radaru" nastavená na tři kilometry za hodinu. Řidiči jsou pokutováni za rychlost nad 54 km/h ve zóně 50 km/h. Za první měsíc provozu bylo zaznamenáno téměř 14 400 přestupků, z toho 12 227 bylo překročení do 10 km/h.

0

Včera Adam Wágner

Nová mobilní aplikace usnadní turistům cestování po Česku

Zakladatelé a autoři aplikace, společně s Asociací turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR), zahajují spolupráci na projektu on-line informačního turistického centra (OITC) – mobilní aplikace, která usnadní turistům přístup k informacím o zajímavostech, událostech a službách v ČR.

0

Před 2 dny Rebeka Schmidt

Úroveň podzemní vody u hranic s Českem stoupá

Úroveň podzemní vody vzrostla ve čtyřech vrtech u podzemní stěny poblíž hranic s Českem, což potvrzuje její účinnost. Významný nárůst hladiny v průběhu dvou let zaznamenali experti z České geologické služby. I když Greenpeace upozorňuje na pokles v hlubších vrtech, měření ukazuje pozitivní výsledky blízko bariéry.

0

Před 2 dny Ester Vohradská

Sosnová Classic - přes 200 historických vozů

Druhý ročník akce Sosnová Classic přivítá více než dvě stě historických vozidel včetně formulí, motocyklů a sidecarů. Na akci 50. výročí závodního vozu Škoda 200 RS se představí Petter a Oliver Solbergovi a Martin Prokop. Návštěvníci se mohou těšit na výstavy vozů Škoda a raritních automobilů.

0

Před 3 dny Adam Wágner

Liberecký bazén částečně otevřen

Částečně otevřený liberecký bazén přivítá návštěvníky o letních prázdninách na Sluneční louce a menším 25m bazénu. Větší část objektu zůstane uzavřena kvůli komplikacím způsobeným korupční kauzou. Rekonstrukce za tři čtvrtě miliardy korun je pečlivě prověřována a očekává se nový administrátor a dodavatel.

0

Před 3 dny Ester Vohradská

Olomoucká zoo přivítala raritní přírůstek z Liberce

Olomoucká zoo vypomohla s líhnutím královského kondora. Vejce bylo inkubováno v liberecké zoo, kde po 55 dnech a asistovaném procesu došlo k úspěšnému vylíhnutí. Mladý kondor strávil 10 dní v Liberci a byl následně vrácen do Olomouce.

0

Před 4 dny Michaela Prokopová

Zámek Vartenberk částečně otevřen veřejnosti po rekonstrukci

Zámek Vartenberk ve Stráži pod Ralskem se po letech zanedbání a rekonstrukcí částečně otevřel veřejnosti. Historik Miroslav Smaha přiblížil stav zámku před opravami, kdy některé místnosti byly zcela zničené. Plánuje se zpřístupnění sklepních prostor v příštím roce.

0

Před 4 dny Jiří Padevěd

Turistický pochod v Jablonci - trasy 10 km a 20 km

Tradiční turistický pochod v Jablonci nad Nisou – Kokonín nabízí trasy 10 km a 20 km. Start 15. června 2024 9:00 u Kulturního domu v Kokoníně, Dělnická 327, bez startovného. Ideální pro děti a rodiny, občerstvení zajištěno. Trasy vedou přes rozhlednu Kopanina.

0

Před 5 dny Lenka Hubingerová

Promenáda v Liberci - prodej bytů zahájen

Chystaný projekt Promenáda v Liberci nabízí byty 1kk, 2kk a 3kk v osobním i družstevním vlastnictví. Stavba začne koncem roku 2023 a dokončení je plánováno na 2028. Prodej již zahájen. Reakce místních jsou smíšené; někteří oceňují oživení centra, jiní se obávají ztráty slunečního svitu.

0

Před 5 dny Miroslav Pucholt

Česko do 10 let končí se spalováním uhlí

Ministr životního prostředí Petr Hladík oznámil, že do deseti let Česko zcela ukončí spalování uhlí. Nový dotační program na výměnu uhelných kotlů začne po skončení aktuální dotace. Kritici upozorňují na nespravedlnost pro ty, kteří nedávno investovali do ekologických uhelných kotlů.

0

Před 6 dny Miroslav Pucholt

Driftovací show okolo OC NISA Liberec!

Čtvrtý exhibiční DRIFT závod se uskuteční okolo OC NISA Liberec. Program: Sobota (25.5.2024): spanilé jízdy a srazy závodních aut ve městě. Neděle (26.5.2024): trénink, závod TOP 32 a vyhlášení vítězů. Závod proběhne 25.-26. května 2024.

0

Před 6 dny Jiří Padevěd

McDonald’s a KFC míří do České Lípy

McDonald’s a KFC plánují otevřít nové pobočky v České Lípě. McDonald’s převezme pozemek od společnosti Gibelotte a má na realizaci tři roky, jinak město získá smluvní pokutu jeden milion korun. KFC staví restauraci v Ladech, termín dokončení je stanoven do roku 2025.

0

Před týdnem Adam Wágner

Soud propustil obviněné z korupce v Liberci

Soud propustil z vazby dva obviněné z korupce v Liberci, Lukáše Hübnera a Josefa Nadrchala, kvůli absenci dalších důvodů pro jejich vazbu. Vyšetřování zahrnuje další čtyři osoby, včetně bývalého náměstka primátora Petra Šidka. Případ vyvolal debatu o boji proti korupci.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Zemřel architekt Otakar Binar, tvůrce Ještědu

Český rozhlas Dvojka oznámil úmrtí významného architekta Otakara Binara, nar. 1931. Jako spoluzakládající člen SIAL přispěl k projektu horského hotelu s vysílačem na Ještědu, oceněnému poctou hejtmana LK a Medailí města Liberce. Zemřel v 92 letech; jeho odkaz zůstává významný pro českou architekturu.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt
Zoo Liberec