ZPRÁVY AKTUALITY Liberecký kraj

Otázka rovnosti mezi muži a ženami?

Otázka rovnosti mezi muži a ženami je stále diskutovaným tématem. Ženy v ČR mají nižší úmrtnost a delší životnost než muži. Ve vzdělávání a práci jsou také rozdíly - ženy dokončují vysokou školu častěji a pracují ve veřejném sektoru.

0

Včera

Otázka rovnosti mezi muži a ženami?

Otázka rovnosti mezi muži a ženami je stále diskutovaným tématem. Ženy v ČR mají nižší úmrtnost a delší životnost než muži. Ve vzdělávání a práci jsou také rozdíly - ženy dokončují vysokou školu častěji a pracují ve veřejném sektoru.

0

Včera

Oslavy 100. výročí narození architekta Karla Hubáčka v roce 2024

Rok 2024 se stane Rokem Karla Hubáčka, slavného českého architekta, který by si 23. února připomněl své 100. narozeniny. K oslavě tohoto výročí se připojuje řada organizací, které pořádají různé akce ve jménu jeho odkazu a díla.

0

Před 2 dny

Kryštof Bogar zvolen Sportovcem Českolipska 2023

Výsledky ankety Sportovec roku pro okres Česká Lípa 2023 byly vyhlášeny 21. února 2024. V kategorii dospělých zvítězil cyklista Kryštof Bogar, mezi kolektivy se umístil fotbalový klub FK Arsenal Česká Lípa. Ocenění získali také mladí sportovci Adéla Znamenáčková (karate) a FBC Česká Lípa (florbal), trenér Pavel Znamenáček a atlet Zdeňek Bufka.

0

Před 2 dny

Nové vodovody řeší nedostatek vody způsobený Dolu Turów

Občané v libereckém kraji čelí vážnému nedostatku vody, který může souviset s těžbou v polském Dole Turów. Řešením by měly být dva nové vodovody, na které se využije část ze 920 milionů korun získaných od Polska jako kompenzaci.

0

Před 2 dny

Turnov bojuje s dopravou: Nová silnice slibuje úlevu a rozruch

Turnov se potýká s velkým provozem, a proto ministerstvo životního prostředí navrhuje novou silnici I/35, která by odvedla dopravu z centra města. Projekt zahrnuje přivaděč Zelený Háj, který vyvolává odpor některých místních majitelů pozemků. Veřejná debata nutná k nalezení společenské dohody a stanovení dopadů stavby na životní prostředí.

0

Před 3 dny

Eva Adamczyková korunována Sportovcem Liberecka 2023

22. února 2024 byly vyhlášeny výsledky ankety Sportovec roku pro okres Liberec za rok 2023. V hlavní kategorii dospělých zvítězila snowboardistka Eva Adamczyková. Mezi dalšími oceněnými byli trenér Pavel Čapek, Oldřich Přinda, Jiří Suchánek, Eliška Kulíková, Vladimír Boháč a Zbyněk Štiller.

0

Před 3 dny

Kraj zlepšuje zázemí pro cyklisty: Odpočívadla, nabíječky a stojany v přírodě

V nadcházející cyklistické sezóně bude k dispozici kvalitnější zázemí pro cyklisty v Libereckém kraji. Díky novému dotačnímu programu, který má rozpočet 2 miliony korun, bude vybudována a zlepšena infrastruktura pro cyklisty, včetně odpočívadel, servisních stanic a nabíjecích stanic pro elektrokola.

0

Před 4 dny

Prázdninová dobrodružství v Libereckém kraji: dinosaury, sklo a veteráni čekají!

Jarní prázdniny nejen na horách, ale i v Libereckém kraji! Nabídka zábavy zahrnuje celoročně otevřený Dinopark Plaza, ZOO Liberec, expozici Tajemná Indonésie v Centru Babylon, Zámek Zákupy, sklárnu a Sklářskou krčmu AJETO, Návštěvnické centrum KRNAP ve Vrchlabí a Automoto-museum Lučany.

0

Před 5 dny

ZZS Libereckého kraje uvádí do provozu 10 nových vozů

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje získala deset nových sanitních vozů - sedm sanit Mercedes Benz, dva lékařské Kodiaqy a jeden Renault. Všechna vozidla jsou vybavena zařízením splňujícím potřeby pacientů a záchranářů. Služba pravidelně obnovuje vozový park za účelem zvýšení bezpečnosti a kvality poskytované péče.

0

Před 5 dny

PechaKucha Night Liberec: Vize budoucího světa technologií a lidství

12. března proběhne v Liberci třináctá PechaKucha Night, zaměřená na vizi budoucnosti. Hosté se společně zamyslí nad otázkami technologie a roli člověka. Proběhne řada zajímavých prezentací, mimo jiné i od osobností z výběru Forbes 30 pod 30.

0

Před 5 dny

Semináře v knihovně Liberec: Vzdělávejte se v kultuře, kreativitě a kompetencích

Krajská vědecká knihovna v Liberci nabízí osm vzdělávacích seminářů pro manažery v kulturním a kreativním sektoru. Cyklus podpořený Národním plánem obnovy pokrývá témata jako digitální gramotnost, kybernetickou bezpečnost či personalistiku. Akce jsou zdarma, díky podpoře EU a Ministerstva kultury ČR. Registrace na webu knihovny.

0

Před 5 dny

NHL v Praze: České hvězdy válčí v říjnovém souboji!

V říjnu se do Prahy vrátí zápasy NHL mezi kluby New Jersey Devils a Buffalo Sabres, lákající české fanoušky díky současným českým hráčům a historickým vazbám na české legendy. Zápasy v Praze představují ekonomickou příležitost pro metropoli, organizátory zápasů a fanoušky.

0

Před 6 dny

Ústavní soud zamítl stížnost potomků policisty za odškodnění

Ústavní soud zamítl stížnosti potomků policisty, který zemřel při havárii služebního vozu, kteří se dožadovali odškodnění za duševní útrapy. Soudce Pavel Šámal uvedl, že se mohou domáhat odškodnění z povinného ručení.

0

Před týdnem