Pachatele loupeže policisté zadrželi patnáct minut po činu

JABLONECKO – Muže, který v Železném Brodě přepadl seniorku, policisté zadrželi bezprostředně po činu.


Pachatele loupeže policisté zadrželi patnáct minut po činu

JABLONECKO – Muže, který v Železném Brodě přepadl seniorku, policisté zadrželi bezprostředně po činu. 

Minulý týden ve čtvrtek 13. června odpoledne devět minut po půl jedné policisté na lince s 158 přijali oznámení o loupežném přepadení seniorky u vlakového nádraží v Železném Brodě. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka, kde jim napadená žena sdělila informace o tom, co se stalo a také k popisu pachatele. Železnobrodští policisté se ihned vydali propátrat místo činu a jeho okolí, především vlakové nádraží. Před objektem bývalého skladu právě u vlakového nádraží hlídka spatřila muže, který před nimi začal utíkat. Policisté viděli i to, jak před nimi utíkající muž zahodil „něco“ do křoví. Následně se zakročujícím policistům podařilo podezřelého čtyřicetiletého muže zadržet a celý případ, který si následně od nich převzali kriminalisté, objasnit. Policisté podezřelého tak zadrželi patnáct minut po spáchání zločinu. Na místě hlídka také zajistila věc, kterou muž během útěku před ní odhodil. Jednalo se o vzduchovou pistoli značky Record. Policisté při jeho zadržení provedenou dechovou zkouškou naměřili hodnotu alkoholu 1,41 promile. Výsledek orientačního testu na přítomnost omamných a psychotropních látek byl v jeho případě v té době negativní.

Následující den již komisař zahájil jeho trestní stíhání jako obviněného ze spáchání zločinu loupež, kterého se dopustil tím, 13. června kolem půl jedné odpoledne v Železném Brodě v ulici Nádražní na chodníku přistoupil k 84leté ženě jdoucí s holí a požadoval po ní peníze. Po její odpovědi, že mu žádné peníze nedá, vytáhl výše uvedenou vzduchovou pistoli i se slovy, až mu vydá peníze nebo ji zastřelí. Seniorka na to ovšem reagovala tím, že mu zopakovala, že mu žádné peníze nedá a začala před ním „šermovat“ holí. To k ní ovšem obviněný přistoupil ještě blíže a udeřil ji loktem do tváře. Statečná žena tento úder ustála, otočila se směrem od vlakového nádraží a vydala se do nejbližšího obchodu požádat o pomoc. Obviněný následně utekl opačným směrem. Napadená seniorka naštěstí nemusela po útoku obviněného vyhledat lékařské ošetření a ani ji nevznikla žádná škoda na majetku.

Komisař v rámci vyšetřování podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu k vzetí obviněného do vazby. Soudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou následný návrh akceptoval a obviněného do vazby poslal. Obviněný ovšem v páchání trestné činnosti není žádným nováčkem. V minulosti byl již soudy jedenáctkrát pravomocně odsouzen – v jednom případě se jednalo i o loupež a v ostatních o majetkovou trestnou činnost. Nyní mu za spáchání uvedeného zločinu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.


18. 6. 2024
nprap. Dagmar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Zoo Liberec

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024